Filmlerdeki Hackleme (Kodu) Ekranı Nasıl Yapılır?

filmlerdeki hack sahnesi

Hackleme, günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle hayatımızın her alanında yer alan bir terim haline geldi. Bu konu, filmlerde de sık sık izleyici ilgisini çeken bir konu olarak kullanılıyor. Hackleme sahneleri, genellikle bilgisayar korsanlarının (hacker) bilgisayar, ağ ve diğer teknolojik araçlar üzerindeki denetimleri ve manipülasyonlarına odaklanır. Bu tür sahneler oyuncuların teknolojiye yatkınlığını, zekasını ve yeteneklerini gözler önüne sererken, bazen de felaket senaryoları yaratıp büyük tehlikelerin ortaya çıkmasına neden olabiliyorlar. Hackleme sahneleri sadece gerilimli anlara ev sahipliği yapmakla kalmayıp, aynı zamanda teknolojinin günümüz dünyasında ne kadar yaygın olduğunu ve güvenliği için ne kadar önemli olduğunu da hatırlatıyorlar.

İşte sizlerinde konsol ekranlarınızda deneyebileceğinizi filmlerdeki sahneleri aratmayan kodları paylaşıyoruz. Kodlar bir mac cihazdaki terminalde yazılmıştır.

				
					echo -e "\e[1;40m" ; clear ; while :; do echo $LINES $COLUMNS $(( $RANDOM % $COLUMNS)) $(( $RANDOM % 72 )) ;sleep 0.05; done|awk '{ letters="abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0123456789@#$%^&*()"; c=$4; letter=substr(letters,c,1);a[$3]=0;for (x in a) {o=a[x];a[x]=a[x]+1; printf "\033[%s;%sH\033[2;32m%s",o,x,letter; printf "\033[%s;%sH\033[1;37m%s\033[0;0H",a[x],x,letter;if (a[x] >= $1) { a[x]=0; } }}'
				
			
Önizleme
Önizleme

Eğitimin, Eğlencenin ve Haberin Sitesi TEKNOKODİ

İlgili Yazılar