Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

instagram

Bu makalemizde sizlere instagram hesabını kalıcı olarak silme yöntemini anlatacağız. Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Eğer instagram hesabınızı dondurmak isterseniz buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Hesabınız silindikten sonra, Instagram’da yeni bir kişi tarafından alınmadığı sürece aynı kullanıcı adıyla kaydolabilir veya bu kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyebilirsiniz.

Hesabınız Topluluk Kuralları‘nı ihlal etmesi nedeniyle kaldırılırsa aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamayacağınızı aklınızda bulundurun.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme

Hesabınızı silmeden önce giriş yapmanızı ve Instagram’daki bilgilerinizin (fotoğraflar ve gönderiler gibi) bir kopyasını indirmenizi tavsiye ederiz. Hesabınız silindikten sonra Instagram’ın Verilerini İndir aracına erişemezsiniz.

  1. Bir mobil tarayıcı veya bilgisayardan Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.
  2. Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünür.
  3. [Kullanıcı adı]’nı sil‘e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek isterseniz:

  1. Hesabını Sil sayfasının sağ üst kısmındaki kullanıcı adına tıklayın veya dokunun.
  2. Profili Düzenle‘nin yanındaki  simgesine tıklayın veya dokunun ve Çıkış Yap‘ı seçin.
  3. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Hesabınızın silinmesini talep ettikten 30 gün sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz.

Youtube kanalımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

TEKNOKODİ

İlgili Yazılar

Leave a Comment