Etkili Kod / Uygulama Ekran Görüntüleri Oluşturmak İçin Siteler

screenshot

Güzel ekran görüntüleri ile dokümanlarınızı, blog yazılarınızı ve Tweetlerinizi renklendirin! Ekran görüntüsü almak için aşağıda verdiğimiz ücretsiz araçlar, kodun, cihaz modellerinin ve gömülü bilgilerin güzel bir şekilde biçimlendirilmiş ekran görüntülerini oluşturacaktır.

1. Kodlar İçin Ekran Görüntüsü Almak

A. Ray.so

Raycast’in arkasındaki ekip tarafından geliştirilen Ray.so, temiz ve minimum kodlu ekran görüntüleri oluşturur. Seçenekleri GET URL parametreleri aracılığıyla da belirtebilirsiniz, böylece programlı olarak bir görüntü oluşturabilirsiniz (örneğin, bu shell komut dosyasını veya bu VS Code uzantısını kullanarak).

raycast ray.so
ray.so

B. Carbon

Carbon, daha gelişmiş stil seçeneklerine sahiptir. Açık kaynaklıdır (GitHub’da görüntüleyin) ve @mfix22 tarafından geliştirilmiştir. URL’de Gist kimliğini ileterek doğrudan bir GitHub Gist’ten bir görüntü de oluşturabilirsiniz, örneğin: https://carbon.now.sh/becee34e493439340869c9a6812fdbc5

carbon
carbon

C. Chalk.ist

Chalk.ist başka bir temiz ve basit seçenektir. Bu da @Idered tarafından geliştirilen açık kaynaklıdır bir uygulamadır. (GitHub’da görüntüleyin).

chalk-ist
chalk.ist

D. VS Code Eklentileri

Kod ekran görüntüleri konusuna gelmişken, doğrudan VS Code’dan harika ekran görüntüleri almanıza yardımcı olan birkaç harika IDE uzantısından bahsetmesek olmaz.

2. Tarayıcının / Uygulamanın Ekran Görüntüsünü Almak

A. Browser Frame

@pqvst tarafından geliştirilen Browser Frame, hem açık hem de karanlık modda desteklenen bir dizi tarayıcı çerçevesiyle temiz ve minimal web tarayıcı maketleri oluşturur.

browserframe
Browser Frame

B. Screely

@JurnW tarafından geliştirilen Screely, isteğe bağlı bir arka plan dolgusu ile çok basit tarayıcı örnekleri oluşturur.

screely
screely

C. Mock up Phone

Authgear’dan Mock up Phone, içine görüntüleri kolayca yükleyebileceğiniz bir dizi farklı cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar ve büyük ekran cihaz çerçevesine sahiptir. Ancak, uzamaması için ekran görüntüleri oranının doğru olması gerektiğini unutmayın.

MockuPhone
MockuPhone

D. Screenshot.Rocks

@daveearley tarafından çıkarılan Screenshot.Rocks, isteğe bağlı bir arka plan, gölge ve kontrollerle çok basit tarayıcı ve mobil örnekler oluşturur.

Screenshot.Rocks
Screenshot.Rocks

E. The App Launchpad

Bu listedeki diğer seçeneklerin aksine, The App Launcher kaydolmayı gerektirir, ancak kullanımı ücretsizdir. Uygulamanız için güzel ekran görüntüleri oluşturmayı kolaylaştıran, Google Play ve Apple Store’da yayınlamak için optimize edilmiş bir araçtır.

The App Launchpad
The App Launchpad

F. Magic Mockups

Kaspars Sprogis tarafından geliştirilen Magic Mockups, daha eski bir araçtır, ancak gerçek hayattaki durumlarda fiziksel bir cihazda görüntülenen örnekler oluşturmak istiyorsanız yine de çok kullanışlıdır. Uzatılmasını veya kırpılmasını önlemek için ekran görüntünüzün tam olarak doğru oranda olması gerektiğini unutmayın.

Magic Mockups
Magic Mockups

G. Device Shots

@diogocapela’nın Device Shots ,renkli, açıklamalı uygulama ekran görüntüleri oluşturmanıza olanak tanır.

Device Shots
Device Shots

3. Sosyal Medya İçeriklerini Ekran Görüntüsü Olarak Alma

A. Poet.so

Callum Mckeefery tarafından oluşturulan Poet.so, gömülü güzel sosyal medya gönderileri oluşturur. Twitter, LinkedIn ve Shopify’dan alınan içeriği destekler ve çeşitli temalara ve özelleştirme seçeneklerine sahiptir.

poetso
Poet.so

B. Tweetlet

Basharath’ın Tweetlet’i Poet’e çok benzer, ancak aynı zamanda kod, resim, metin ve Tweet yerleştirmeyi de destekler.

Tweetlet
Tweetlet

4. Genel

A. Mockoops

Mohit Yadav’dan Mockoops, herhangi bir ekran kaydını (veya görüntüsünü) güzel bir animasyonlu videoya dönüştürmenizi sağlar.

Mockoops
Mockoops

B. Fabric

Shadab Alam imzalı Fabpic, herhangi bir görüntüye güzel degrade arka planlar, alt gölge ve kenarlıklar ekler.

Fabpic
Fabpic

C. SuperShots

Son olarak, Superblog’dan SuperShots, bir resme degrade arka planlar eklemek için basit bir araçtır.

Supershots
Supershots

4. API

A. API Flash

Dışarıda pek çok ekran görüntüsü almak için API hizmeti var. API Flash, web sitenizin ekran görüntüsüne dönüşen bir URL oluşturabilir ve onu yapılandırmak için parametreler iletebilirsiniz (özel CSS, öğe seçici, cihaz + çözünürlük, zaman aşımı gecikmesi, reklam yok / çerez başlığı vb.).
Ücretsiz planda ayda yalnızca 100 ekran görüntüsü almanıza rağmen, önbellek süresini ayarlama seçeneği vardır, bu da bu sınır içinde kalmayı kolaylaştırır.

API Flash
API Flash

İlgili Yazılar